kolo 1
|
24 Mart, Subota
|
Slavia-Mozyr – Neman Grodno
|
|
1:3
|
|
Belshina – Dinamo Brest
|
|
3:1
|
|
Minsk – BATE
|
|
1:0
|
|
25 Mart, Nedelja
|
Naftan – Shakhtyor Sl
|
|
1:2
|
|
Gomel – Dinamo Mn
|
|
0:0
|
|
|
|
kolo 2
|
31 Mart, Subota
|
Torpedo Zhodino – Naftan
|
|
0:1
|
|
BATE – Belshina
|
|
3:1
|
|
Neman Grodno – Minsk
|
|
0:1
|
|
Shakhtyor Sl – Gomel
|
|
1:2
|
|
1 April, Nedelja
|
Dinamo Mn – Slavia-Mozyr
|
|
3:1
|
|
|
kolo 3
|
6 April, Petak
|
Dinamo Brest – BATE
|
|
0:2
|
|
Gomel – Torpedo Zhodino
|
|
2:0
|
|
Belshina – Neman Grodno
|
|
0:0
|
|
Slavia-Mozyr – Shakhtyor Sl
|
|
0:2
|
|
Minsk – Dinamo Mn
|
|
0:0
|
|
|
|
kolo 4
|
10 April, Utorak
|
Dinamo Mn – Belshina
|
|
1:0
|
|
Neman Grodno – Dinamo Brest
|
|
1:1
|
|
Gomel – Naftan
|
|
0:0
|
|
Shakhtyor Sl – Minsk
|
|
7:0
|
|
Torpedo Zhodino – Slavia-Mozyr
|
|
0:0
|
|
|
kolo 5
|
14 April, Subota
|
BATE – Neman Grodno
|
|
2:0
|
|
Dinamo Brest – Dinamo Mn
|
|
1:2
|
|
Minsk – Torpedo Zhodino
|
|
1:2
|
|
Belshina – Shakhtyor Sl
|
|
0:4
|
|
Slavia-Mozyr – Naftan
|
|
2:1
|
|
|
|
kolo 6
|
20 April, Petak
|
Naftan – Minsk
|
|
1:3
|
|
21 April, Subota
|
Gomel – Slavia-Mozyr
|
|
3:0
|
|
Dinamo Mn – BATE
|
|
0:2
|
|
Torpedo Zhodino – Belshina
|
|
0:1
|
|
Shakhtyor Sl – Dinamo Brest
|
|
0:1
|
|
|
kolo 7
|
28 April, Subota
|
BATE – Shakhtyor Sl
|
|
1:0
|
|
29 April, Nedelja
|
Minsk – Gomel
|
|
1:2
|
|
Neman Grodno – Dinamo Mn
|
|
0:0
|
|
Dinamo Brest – Torpedo Zhodino
|
|
1:0
|
|
Belshina – Naftan
|
|
0:0
|
|
|
|
kolo 8
|
3 Maj, Četvrtak
|
Torpedo Zhodino – BATE
|
|
0:2
|
|
Naftan – Dinamo Brest
|
|
1:0
|
|
Slavia-Mozyr – Minsk
|
|
1:0
|
|
Gomel – Belshina
|
|
1:0
|
|
Shakhtyor Sl – Neman Grodno
|
|
1:1
|
|
|
kolo 9
|
7 Maj, Ponedeljak
|
Neman Grodno – Torpedo Zhodino
|
|
1:1
|
|
BATE – Naftan
|
|
3:0
|
|
Dinamo Brest – Gomel
|
|
0:1
|
|
Belshina – Slavia-Mozyr
|
|
3:0
|
|
Dinamo Mn – Shakhtyor Sl
|
|
1:2
|
|
|
|
kolo 10
|
12 Maj, Subota
|
Minsk – Belshina
|
|
3:0
|
|
Slavia-Mozyr – Dinamo Brest
|
|
2:1
|
|
Torpedo Zhodino – Dinamo Mn
|
|
0:0
|
|
Naftan – Neman Grodno
|
|
2:1
|
|
Gomel – BATE
|
|
0:1
|
|
|
kolo 11
|
16 Maj, Sreda
|
Dinamo Mn – Naftan
|
|
4:2
|
|
Dinamo Brest – Minsk
|
|
0:1
|
|
18 Maj, Petak
|
Shakhtyor Sl – Torpedo Zhodino
|
|
1:0
|
|
BATE – Slavia-Mozyr
|
|
2:1
|
|
Neman Grodno – Gomel
|
|
0:3
|
|
|
|
kolo 12
|
24 Maj, Četvrtak
|
Neman Grodno – Slavia-Mozyr
|
|
8:0
|
|
BATE – Minsk
|
|
2:0
|
|
Shakhtyor Sl – Naftan
|
|
0:0
|
|
19 Jun, Utorak
|
Dinamo Mn – Gomel
|
|
0:1
|
|
Dinamo Brest – Belshina
|
|
1:1
|
|
|
kolo 13
|
11 Jun, Ponedeljak
|
Gomel – Shakhtyor Sl
|
|
1:1
|
|
Minsk – Neman Grodno
|
|
4:4
|
|
Naftan – Torpedo Zhodino
|
|
0:0
|
|
Slavia-Mozyr – Dinamo Mn
|
|
0:2
|
|
Belshina – BATE
|
|
0:1
|
|
|
|
kolo 14
|
15 Jun, Petak
|
Torpedo Zhodino – Gomel
|
|
1:0
|
|
Dinamo Mn – Minsk
|
|
1:0
|
|
Neman Grodno – Belshina
|
|
1:0
|
|
BATE – Dinamo Brest
|
|
0:1
|
|
16 Jun, Subota
|
Shakhtyor Sl – Slavia-Mozyr
|
|
5:0
|
|
|
kolo 15
|
23 Jun, Subota
|
Dinamo Brest – Neman Grodno
|
|
1:1
|
|
Naftan – Gomel
|
|
0:1
|
|
Slavia-Mozyr – Torpedo Zhodino
|
|
1:0
|
|
Belshina – Dinamo Mn
|
|
1:0
|
|
Minsk – Shakhtyor Sl
|
|
0:2
|
|
|
|
kolo 16
|
27 Jun, Sreda
|
Naftan – Slavia-Mozyr
|
|
0:0
|
|
Torpedo Zhodino – Minsk
|
|
2:1
|
|
Shakhtyor Sl – Belshina
|
|
2:1
|
|
Dinamo Mn – Dinamo Brest
|
|
1:0
|
|
Neman Grodno – BATE
|
|
1:2
|
|
|
kolo 17
|
1 Jul, Nedelja
|
Belshina – Torpedo Zhodino
|
|
0:0
|
|
Dinamo Brest – Shakhtyor Sl
|
|
1:2
|
|
BATE – Dinamo Mn
|
|
1:3
|
|
Minsk – Naftan
|
|
1:0
|
|
8 Septembar, Subota
|
Slavia-Mozyr – Gomel
|
|
0:2
|
|
|
|
kolo 18
|
7 Jul, Subota
|
Naftan – Belshina
|
|
3:0
|
|
Torpedo Zhodino – Dinamo Brest
|
|
1:0
|
|
Shakhtyor Sl – BATE
|
|
1:1
|
|
8 Jul, Nedelja
|
Gomel – Minsk
|
|
2:2
|
|
Dinamo Mn – Neman Grodno
|
|
1:1
|
|
|
kolo 19
|
13 Jul, Petak
|
Neman Grodno – Shakhtyor Sl
|
|
1:1
|
|
Dinamo Brest – Naftan
|
|
2:1
|
|
BATE – Torpedo Zhodino
|
|
0:0
|
|
14 Jul, Subota
|
Minsk – Slavia-Mozyr
|
|
3:2
|
|
14 Oktobar, Nedelja
|
Belshina – Gomel
|
|
1:1
|
|
|
|
kolo 20
|
11 Avgust, Subota
|
Slavia-Mozyr – Belshina
|
|
1:0
|
|
12 Avgust, Nedelja
|
Shakhtyor Sl – Dinamo Mn
|
|
1:0
|
|
Naftan – BATE
|
|
0:4
|
|
Torpedo Zhodino – Neman Grodno
|
|
1:5
|
|
1 Novembar, Četvrtak
|
Gomel – Dinamo Brest
|
|
2:0
|
|
|
kolo 21
|
17 Avgust, Petak
|
BATE – Gomel
|
|
0:0
|
|
18 Avgust, Subota
|
Dinamo Mn – Torpedo Zhodino
|
|
2:0
|
|
Neman Grodno – Naftan
|
|
3:0
|
|
19 Avgust, Nedelja
|
Belshina – Minsk
|
|
3:0
|
|
Dinamo Brest – Slavia-Mozyr
|
|
1:2
|
|
|
|
kolo 22
|
26 Avgust, Nedelja
|
Minsk – Dinamo Brest
|
|
2:1
|
|
Gomel – Neman Grodno
|
|
1:1
|
|
Naftan – Dinamo Mn
|
|
0:2
|
|
Torpedo Zhodino – Shakhtyor Sl
|
|
2:3
|
|
18 Oktobar, Četvrtak
|
Slavia-Mozyr – BATE
|
|
1:2
|
|
|
kolo 23
|
1 Septembar, Subota
|
Slavia-Mozyr – Naftan
|
|
1:1
|
|
Torpedo Zhodino – Belshina
|
|
2:2
|
|
2 Septembar, Nedelja
|
Dinamo Mn – Neman Grodno
|
|
1:0
|
|
Gomel – BATE
|
|
1:2
|
|
Shakhtyor Sl – Dinamo Brest
|
|
4:2
|
|
|
|
kolo 24
|
15 Septembar, Subota
|
Minsk – Slavia-Mozyr
|
|
3:0
|
|
Naftan – Shakhtyor Sl
|
|
1:2
|
|
Dinamo Brest – Gomel
|
|
2:1
|
|
Belshina – Dinamo Mn
|
|
0:2
|
|
BATE – Torpedo Zhodino
|
|
2:0
|
|
|
kolo 25
|
22 Septembar, Subota
|
Shakhtyor Sl – Minsk
|
|
0:2
|
|
Gomel – Naftan
|
|
2:0
|
|
Torpedo Zhodino – Dinamo Brest
|
|
0:0
|
|
Neman Grodno – Belshina
|
|
0:0
|
|
23 Septembar, Nedelja
|
Dinamo Mn – BATE
|
|
0:0
|
|
|
|
kolo 26
|
28 Septembar, Petak
|
BATE – Neman Grodno
|
|
5:1
|
|
29 Septembar, Subota
|
Minsk – Gomel
|
|
1:1
|
|
30 Septembar, Nedelja
|
Dinamo Brest – Dinamo Mn
|
|
2:0
|
|
Naftan – Torpedo Zhodino
|
|
1:1
|
|
Slavia-Mozyr – Shakhtyor Sl
|
|
0:0
|
|
|
kolo 27
|
7 Oktobar, Nedelja
|
Belshina – BATE
|
|
0:1
|
|
Neman Grodno – Dinamo Brest
|
|
3:0
|
|
Dinamo Mn – Naftan
|
|
1:1
|
|
Torpedo Zhodino – Minsk
|
|
1:0
|
|
Gomel – Slavia-Mozyr
|
|
4:1
|
|
|
|
kolo 28
|
20 Oktobar, Subota
|
Dinamo Brest – Belshina
|
|
4:0
|
|
Naftan – Neman Grodno
|
|
1:0
|
|
Minsk – Dinamo Mn
|
|
0:2
|
|
Shakhtyor Sl – Gomel
|
|
4:1
|
|
23 Oktobar, Utorak
|
Slavia-Mozyr – Torpedo Zhodino
|
|
3:2
|
|
|
kolo 29
|
27 Oktobar, Subota
|
Dinamo Mn – Slavia-Mozyr
|
|
4:2
|
|
Neman Grodno – Minsk
|
|
2:1
|
|
Belshina – Naftan
|
|
3:2
|
|
28 Oktobar, Nedelja
|
BATE – Dinamo Brest
|
|
3:1
|
|
Torpedo Zhodino – Shakhtyor Sl
|
|
0:2
|
|
|
|
kolo 30
|
3 Novembar, Subota
|
Naftan – BATE
|
|
1:0
|
|
Minsk – Belshina
|
|
2:2
|
|
Slavia-Mozyr – Neman Grodno
|
|
0:1
|
|
4 Novembar, Nedelja
|
Shakhtyor Sl – Dinamo Mn
|
|
1:1
|
|
Gomel – Torpedo Zhodino
|
|
3:0
|
|
|
kolo 31
|
10 Novembar, Subota
|
Dinamo Brest – Naftan
|
|
0:1
|
|
Belshina – Slavia-Mozyr
|
|
0:0
|
|
Dinamo Mn – Gomel
|
|
1:0
|
|
11 Novembar, Nedelja
|
Neman Grodno – Shakhtyor Sl
|
|
0:4
|
|
BATE – Minsk
|
|
5:1
|
|
|
|
kolo 32
|
17 Novembar, Subota
|
Torpedo Zhodino – Dinamo Mn
|
|
0:2
|
|
Gomel – Neman Grodno
|
|
0:1
|
|
Shakhtyor Sl – Belshina
|
|
3:1
|
|
Slavia-Mozyr – BATE
|
|
0:0
|
|
Minsk – Dinamo Brest
|
|
0:0
|
|
|
kolo 33
|
25 Novembar, Nedelja
|
Neman Grodno – Torpedo Zhodino
|
|
2:1
|
|
Belshina – Gomel
|
|
3:1
|
|
BATE – Shakhtyor Sl
|
|
2:1
|
|
Dinamo Brest – Slavia-Mozyr
|
|
2:0
|
|
Naftan – Minsk
|
|
1:2
|
|
|