Round 1
|
18 August, Thursday
|
Birkirkara – St. Andrews
|
|
4:0
|
|
Hibernians – Hamrun Spartans
|
|
1:3
|
|
Valletta – Sliema
|
|
2:1
|
|
Gzira United – Tarxien Rainbows
|
|
1:1
|
|
19 August, Friday
|
Floriana – Pembroke Athleta
|
|
2:1
|
|
Balzan Youths – Mosta
|
|
3:2
|
|
|
|
Round 2
|
25 August, Thursday
|
Pembroke Athleta – Balzan Youths
|
|
1:2
|
|
Tarxien Rainbows – Birkirkara
|
|
0:4
|
|
Mosta – Valletta
|
|
0:1
|
|
Sliema – Hibernians
|
|
0:1
|
|
26 August, Friday
|
Hamrun Spartans – Gzira United
|
|
1:1
|
|
St. Andrews – Floriana
|
|
1:3
|
|
|
Round 3
|
9 September, Friday
|
Gzira United – Sliema
|
|
1:0
|
|
Floriana – Balzan Youths
|
|
0:0
|
|
Valletta – Pembroke Athleta
|
|
5:1
|
|
Hibernians – Mosta
|
|
3:1
|
|
10 September, Saturday
|
Birkirkara – Hamrun Spartans
|
|
2:1
|
|
St. Andrews – Tarxien Rainbows
|
|
1:0
|
|
|
|
Round 4
|
16 September, Friday
|
Pembroke Athleta – Hibernians
|
|
1:0
|
|
Balzan Youths – Valletta
|
|
1:2
|
|
Tarxien Rainbows – Floriana
|
|
1:0
|
|
Mosta – Gzira United
|
|
2:1
|
|
17 September, Saturday
|
Sliema – Birkirkara
|
|
2:1
|
|
Hamrun Spartans – St. Andrews
|
|
3:1
|
|
|
Round 5
|
20 September, Tuesday
|
St. Andrews – Sliema
|
|
3:0
|
|
Floriana – Valletta
|
|
2:0
|
|
21 September, Wednesday
|
Birkirkara – Mosta
|
|
2:0
|
|
Hibernians – Balzan Youths
|
|
0:0
|
|
Tarxien Rainbows – Hamrun Spartans
|
|
2:1
|
|
Gzira United – Pembroke Athleta
|
|
3:0
|
|
|
|
Round 6
|
24 September, Saturday
|
Pembroke Athleta – Birkirkara
|
|
1:0
|
|
Valletta – Hibernians
|
|
0:2
|
|
Sliema – Tarxien Rainbows
|
|
2:1
|
|
25 September, Sunday
|
Mosta – St. Andrews
|
|
1:0
|
|
Hamrun Spartans – Floriana
|
|
1:1
|
|
Balzan Youths – Gzira United
|
|
3:1
|
|
|
Round 7
|
29 September, Thursday
|
Balzan Youths – St. Andrews
|
|
3:0
|
|
Mosta – Hamrun Spartans
|
|
2:5
|
|
Valletta – Birkirkara
|
|
1:1
|
|
Hibernians – Gzira United
|
|
1:1
|
|
30 September, Friday
|
Sliema – Floriana
|
|
3:1
|
|
Pembroke Athleta – Tarxien Rainbows
|
|
2:2
|
|
|
|
Round 8
|
14 October, Friday
|
Gzira United – Valletta
|
|
1:3
|
|
Tarxien Rainbows – Mosta
|
|
1:1
|
|
Hamrun Spartans – Sliema
|
|
0:3
|
|
Floriana – Hibernians
|
|
0:0
|
|
15 October, Saturday
|
Birkirkara – Balzan Youths
|
|
3:0
|
|
St. Andrews – Pembroke Athleta
|
|
3:1
|
|
|
Round 9
|
21 October, Friday
|
Gzira United – Birkirkara
|
|
1:7
|
|
Balzan Youths – Hamrun Spartans
|
|
3:1
|
|
Mosta – Floriana
|
|
0:1
|
|
Valletta – Tarxien Rainbows
|
|
1:0
|
|
22 October, Saturday
|
Hibernians – St. Andrews
|
|
1:0
|
|
Pembroke Athleta – Sliema
|
|
0:0
|
|
|
|
Round 10
|
27 October, Thursday
|
Floriana – Gzira United
|
|
1:0
|
|
St. Andrews – Valletta
|
|
0:0
|
|
28 October, Friday
|
Tarxien Rainbows – Balzan Youths
|
|
2:2
|
|
Hamrun Spartans – Pembroke Athleta
|
|
2:1
|
|
29 October, Saturday
|
Sliema – Mosta
|
|
1:1
|
|
Birkirkara – Hibernians
|
|
0:1
|
|
|
Round 11
|
3 November, Thursday
|
Sliema – Balzan Youths
|
|
1:1
|
|
Floriana – Birkirkara
|
|
1:1
|
|
4 November, Friday
|
St. Andrews – Gzira United
|
|
1:0
|
|
Tarxien Rainbows – Hibernians
|
|
1:2
|
|
Hamrun Spartans – Valletta
|
|
0:3
|
|
Mosta – Pembroke Athleta
|
|
0:3
|
|
|
|
Round 12
|
18 November, Friday
|
St. Andrews – Birkirkara
|
|
1:1
|
|
Tarxien Rainbows – Gzira United
|
|
1:0
|
|
Mosta – Balzan Youths
|
|
0:1
|
|
Sliema – Valletta
|
|
1:2
|
|
19 November, Saturday
|
Hamrun Spartans – Hibernians
|
|
1:4
|
|
Pembroke Athleta – Floriana
|
|
0:0
|
|
|
Round 13
|
25 November, Friday
|
Gzira United – Hamrun Spartans
|
|
0:2
|
|
Floriana – St. Andrews
|
|
4:1
|
|
Hibernians – Sliema
|
|
3:1
|
|
Birkirkara – Tarxien Rainbows
|
|
3:1
|
|
26 November, Saturday
|
Valletta – Mosta
|
|
0:0
|
|
Balzan Youths – Pembroke Athleta
|
|
4:0
|
|
|
|
Round 14
|
2 December, Friday
|
Tarxien Rainbows – St. Andrews
|
|
1:1
|
|
Pembroke Athleta – Valletta
|
|
0:1
|
|
3 December, Saturday
|
Balzan Youths – Floriana
|
|
1:3
|
|
Hamrun Spartans – Birkirkara
|
|
2:0
|
|
Mosta – Hibernians
|
|
0:2
|
|
Sliema – Gzira United
|
|
1:0
|
|
|
Round 15
|
9 December, Friday
|
Gzira United – Mosta
|
|
3:0
|
|
St. Andrews – Hamrun Spartans
|
|
3:1
|
|
Floriana – Tarxien Rainbows
|
|
1:1
|
|
Hibernians – Pembroke Athleta
|
|
0:0
|
|
10 December, Saturday
|
Birkirkara – Sliema
|
|
1:2
|
|
Valletta – Balzan Youths
|
|
2:2
|
|
|
|
Round 16
|
16 December, Friday
|
Valletta – Floriana
|
|
0:0
|
|
Balzan Youths – Hibernians
|
|
1:1
|
|
17 December, Saturday
|
Pembroke Athleta – Gzira United
|
|
0:0
|
|
Hamrun Spartans – Tarxien Rainbows
|
|
2:3
|
|
Sliema – St. Andrews
|
|
1:1
|
|
3 January, Tuesday
|
Mosta – Birkirkara
|
|
0:2
|
|
|
Round 17
|
6 January, Friday
|
Floriana – Hamrun Spartans
|
|
5:1
|
|
St. Andrews – Mosta
|
|
1:1
|
|
7 January, Saturday
|
Gzira United – Balzan Youths
|
|
1:2
|
|
Tarxien Rainbows – Sliema
|
|
1:0
|
|
Hibernians – Valletta
|
|
1:0
|
|
Birkirkara – Pembroke Athleta
|
|
2:0
|
|
|
|
Round 18
|
13 January, Friday
|
Sliema – Hamrun Spartans
|
|
1:2
|
|
Valletta – Gzira United
|
|
1:0
|
|
Mosta – Tarxien Rainbows
|
|
0:2
|
|
Pembroke Athleta – St. Andrews
|
|
2:2
|
|
14 January, Saturday
|
Balzan Youths – Birkirkara
|
|
1:1
|
|
Hibernians – Floriana
|
|
2:2
|
|
|
Round 19
|
20 January, Friday
|
Birkirkara – Valletta
|
|
0:1
|
|
St. Andrews – Balzan Youths
|
|
0:1
|
|
21 January, Saturday
|
Gzira United – Hibernians
|
|
0:3
|
|
Tarxien Rainbows – Pembroke Athleta
|
|
6:1
|
|
Hamrun Spartans – Mosta
|
|
3:0
|
|
Floriana – Sliema
|
|
1:3
|
|
|
|
Round 20
|
27 January, Friday
|
Valletta – St. Andrews
|
|
1:1
|
|
Mosta – Sliema
|
|
2:1
|
|
Balzan Youths – Tarxien Rainbows
|
|
2:2
|
|
Pembroke Athleta – Hamrun Spartans
|
|
1:0
|
|
28 January, Saturday
|
Gzira United – Floriana
|
|
4:3
|
|
Hibernians – Birkirkara
|
|
1:2
|
|
|
Round 21
|
3 February, Friday
|
Sliema – Pembroke Athleta
|
|
1:1
|
|
Floriana – Mosta
|
|
4:0
|
|
Hamrun Spartans – Balzan Youths
|
|
0:1
|
|
St. Andrews – Hibernians
|
|
1:2
|
|
4 February, Saturday
|
Tarxien Rainbows – Valletta
|
|
1:1
|
|
Birkirkara – Gzira United
|
|
2:1
|
|
|
|
Round 22
|
10 February, Friday
|
Birkirkara – Floriana
|
|
1:2
|
|
Hibernians – Tarxien Rainbows
|
|
1:0
|
|
Gzira United – St. Andrews
|
|
3:2
|
|
Pembroke Athleta – Mosta
|
|
2:0
|
|
11 February, Saturday
|
Balzan Youths – Sliema
|
|
1:2
|
|
Valletta – Hamrun Spartans
|
|
2:0
|
|
|
Round 23
|
23 February, Thursday
|
Valletta – Sliema
|
|
3:1
|
|
Balzan Youths – Mosta
|
|
7:1
|
|
24 February, Friday
|
Gzira United – Tarxien Rainbows
|
|
1:0
|
|
Floriana – Pembroke Athleta
|
|
1:0
|
|
Hibernians – Hamrun Spartans
|
|
3:3
|
|
Birkirkara – St. Andrews
|
|
2:2
|
|
|
|
Round 24
|
3 March, Friday
|
Sliema – Hibernians
|
|
1:2
|
|
Hamrun Spartans – Gzira United
|
|
1:3
|
|
Tarxien Rainbows – Birkirkara
|
|
0:1
|
|
St. Andrews – Floriana
|
|
0:0
|
|
4 March, Saturday
|
Pembroke Athleta – Balzan Youths
|
|
2:5
|
|
Mosta – Valletta
|
|
0:4
|
|
|
Round 25
|
10 March, Friday
|
Hibernians – Mosta
|
|
4:0
|
|
Valletta – Pembroke Athleta
|
|
2:0
|
|
St. Andrews – Tarxien Rainbows
|
|
1:0
|
|
Gzira United – Sliema
|
|
0:1
|
|
11 March, Saturday
|
Floriana – Balzan Youths
|
|
0:2
|
|
Birkirkara – Hamrun Spartans
|
|
3:0
|
|
|
|
Round 26
|
16 March, Thursday
|
Mosta – Gzira United
|
|
1:4
|
|
Hamrun Spartans – St. Andrews
|
|
1:1
|
|
Balzan Youths – Valletta
|
|
0:1
|
|
Pembroke Athleta – Hibernians
|
|
0:2
|
|
17 March, Friday
|
Tarxien Rainbows – Floriana
|
|
0:1
|
|
Sliema – Birkirkara
|
|
1:1
|
|
|
Round 27
|
31 March, Friday
|
Birkirkara – Mosta
|
|
3:0
|
|
Tarxien Rainbows – Hamrun Spartans
|
|
1:1
|
|
St. Andrews – Sliema
|
|
1:4
|
|
Gzira United – Pembroke Athleta
|
|
5:1
|
|
1 April, Saturday
|
Floriana – Valletta
|
|
1:1
|
|
Hibernians – Balzan Youths
|
|
3:1
|
|
|
|
Round 28
|
3 April, Monday
|
Sliema – Tarxien Rainbows
|
|
1:1
|
|
Pembroke Athleta – Birkirkara
|
|
0:1
|
|
4 April, Tuesday
|
Balzan Youths – Gzira United
|
|
3:1
|
|
Hamrun Spartans – Floriana
|
|
1:2
|
|
Mosta – St. Andrews
|
|
1:2
|
|
Valletta – Hibernians
|
|
1:0
|
|
|
Round 29
|
7 April, Friday
|
Birkirkara – Balzan Youths
|
|
3:1
|
|
Gzira United – Valletta
|
|
1:1
|
|
8 April, Saturday
|
St. Andrews – Pembroke Athleta
|
|
6:0
|
|
Tarxien Rainbows – Mosta
|
|
1:3
|
|
Hamrun Spartans – Sliema
|
|
0:2
|
|
Floriana – Hibernians
|
|
2:3
|
|
|
|
Round 30
|
14 April, Friday
|
Hibernians – Gzira United
|
|
2:0
|
|
Valletta – Birkirkara
|
|
3:3
|
|
Balzan Youths – St. Andrews
|
|
2:1
|
|
Pembroke Athleta – Tarxien Rainbows
|
|
1:1
|
|
16 April, Sunday
|
Mosta – Hamrun Spartans
|
|
2:1
|
|
Sliema – Floriana
|
|
3:0
|
|
|
Round 31
|
21 April, Friday
|
Floriana – Gzira United
|
|
1:1
|
|
Hamrun Spartans – Pembroke Athleta
|
|
1:2
|
|
Tarxien Rainbows – Balzan Youths
|
|
0:3
|
|
St. Andrews – Valletta
|
|
3:1
|
|
22 April, Saturday
|
Birkirkara – Hibernians
|
|
2:0
|
|
Sliema – Mosta
|
|
1:1
|
|
|
|
Round 32
|
28 April, Friday
|
Valletta – Tarxien Rainbows
|
|
0:2
|
|
Mosta – Floriana
|
|
0:2
|
|
Balzan Youths – Hamrun Spartans
|
|
1:1
|
|
Pembroke Athleta – Sliema
|
|
0:2
|
|
29 April, Saturday
|
Gzira United – Birkirkara
|
|
1:1
|
|
Hibernians – St. Andrews
|
|
3:1
|
|
|
Round 33
|
3 May, Wednesday
|
Sliema – Balzan Youths
|
|
2:0
|
|
Floriana – Birkirkara
|
|
1:2
|
|
Mosta – Pembroke Athleta
|
|
0:1
|
|
Hamrun Spartans – Valletta
|
|
2:1
|
|
Tarxien Rainbows – Hibernians
|
|
1:6
|
|
St. Andrews – Gzira United
|
|
2:3
|
|
|