Round 1
|
12 July, Thursday
|
Sheriff – Costuleni
|
|
5:0
|
|
13 July, Friday
|
Milsami – Academia UTM
|
|
1:0
|
|
Rapid Ghidighici – Tiraspol
|
|
0:1
|
|
Zaria Balti – Nistru
|
|
2:0
|
|
14 July, Saturday
|
Iskra-Stal – Dacia
|
|
2:2
|
|
Zimbru – Speranta
|
|
1:1
|
|
|
|
Round 2
|
20 July, Friday
|
Speranta – Rapid Ghidighici
|
|
0:1
|
|
Costuleni – Iskra-Stal
|
|
0:0
|
|
Academia UTM – Sheriff
|
|
1:4
|
|
Tiraspol – Zaria Balti
|
|
0:0
|
|
21 July, Saturday
|
Dacia – Zimbru
|
|
3:2
|
|
Milsami – Nistru
|
|
2:0
|
|
|
Round 3
|
27 July, Friday
|
Nistru – Tiraspol
|
|
0:0
|
|
Iskra-Stal – Academia UTM
|
|
1:0
|
|
28 July, Saturday
|
Sheriff – Milsami
|
|
1:0
|
|
Zimbru – Costuleni
|
|
3:3
|
|
Speranta – Zaria Balti
|
|
0:2
|
|
Rapid Ghidighici – Dacia
|
|
0:1
|
|
|
|
|
Round 5
|
9 August, Thursday
|
Rapid Ghidighici – Academia UTM
|
|
0:2
|
|
Tiraspol – Speranta
|
|
3:0
|
|
10 August, Friday
|
Nistru – Dacia
|
|
0:2
|
|
Iskra-Stal – Milsami
|
|
3:3
|
|
Zimbru – Sheriff
|
|
0:1
|
|
Zaria Balti – Costuleni
|
|
0:1
|
|
|
|
Round 6
|
17 August, Friday
|
Costuleni – Nistru
|
|
1:1
|
|
Academia UTM – Zaria Balti
|
|
1:2
|
|
18 August, Saturday
|
Sheriff – Rapid Ghidighici
|
|
0:0
|
|
Iskra-Stal – Zimbru
|
|
2:3
|
|
Dacia – Tiraspol
|
|
1:1
|
|
Milsami – Speranta
|
|
3:2
|
|
|
Round 7
|
24 August, Friday
|
Rapid Ghidighici – Iskra-Stal
|
|
2:1
|
|
Nistru – Academia UTM
|
|
1:2
|
|
Tiraspol – Costuleni
|
|
4:0
|
|
25 August, Saturday
|
Speranta – Dacia
|
|
1:1
|
|
Zaria Balti – Sheriff
|
|
0:1
|
|
Zimbru – Milsami
|
|
2:1
|
|
|
|
Round 8
|
30 August, Thursday
|
Costuleni – Speranta
|
|
2:2
|
|
31 August, Friday
|
Academia UTM – Tiraspol
|
|
1:0
|
|
Milsami – Dacia
|
|
0:0
|
|
Zimbru – Rapid Ghidighici
|
|
1:0
|
|
Iskra-Stal – Zaria Balti
|
|
1:0
|
|
1 September, Saturday
|
Sheriff – Nistru
|
|
2:1
|
|
|
Round 9
|
14 September, Friday
|
Zaria Balti – Zimbru
|
|
0:0
|
|
Rapid Ghidighici – Milsami
|
|
3:2
|
|
Nistru – Iskra-Stal
|
|
1:1
|
|
Tiraspol – Sheriff
|
|
1:2
|
|
15 September, Saturday
|
Dacia – Costuleni
|
|
4:2
|
|
Speranta – Academia UTM
|
|
1:3
|
|
|
|
Round 10
|
20 September, Thursday
|
Rapid Ghidighici – Zaria Balti
|
|
0:0
|
|
Milsami – Costuleni
|
|
3:0
|
|
Zimbru – Nistru
|
|
4:0
|
|
Iskra-Stal – Tiraspol
|
|
0:0
|
|
21 September, Friday
|
Sheriff – Speranta
|
|
3:0
|
|
Academia UTM – Dacia
|
|
0:4
|
|
|
Round 11
|
28 September, Friday
|
Zaria Balti – Milsami
|
|
0:2
|
|
Dacia – Sheriff
|
|
0:1
|
|
Tiraspol – Zimbru
|
|
2:1
|
|
29 September, Saturday
|
Nistru – Rapid Ghidighici
|
|
0:1
|
|
Costuleni – Academia UTM
|
|
1:2
|
|
Speranta – Iskra-Stal
|
|
0:1
|
|
|
|
Round 12
|
4 October, Thursday
|
Academia UTM – Milsami
|
|
3:1
|
|
Speranta – Zimbru
|
|
1:2
|
|
5 October, Friday
|
Costuleni – Sheriff
|
|
0:3
|
|
Dacia – Iskra-Stal
|
|
4:1
|
|
Nistru – Zaria Balti
|
|
0:3
|
|
Tiraspol – Rapid Ghidighici
|
|
2:2
|
|
|
Round 13
|
19 October, Friday
|
Zaria Balti – Tiraspol
|
|
2:0
|
|
Rapid Ghidighici – Speranta
|
|
2:0
|
|
Iskra-Stal – Costuleni
|
|
2:0
|
|
Nistru – Milsami
|
|
2:1
|
|
20 October, Saturday
|
Sheriff – Academia UTM
|
|
3:0
|
|
Zimbru – Dacia
|
|
1:1
|
|
|
|
Round 14
|
25 October, Thursday
|
Academia UTM – Iskra-Stal
|
|
3:2
|
|
Costuleni – Zimbru
|
|
1:0
|
|
26 October, Friday
|
Zaria Balti – Speranta
|
|
2:0
|
|
Milsami – Sheriff
|
|
3:0
|
|
Dacia – Rapid Ghidighici
|
|
1:0
|
|
Tiraspol – Nistru
|
|
3:1
|
|
|
Round 15
|
2 November, Friday
|
Zimbru – Academia UTM
|
|
4:0
|
|
3 November, Saturday
|
Zaria Balti – Dacia
|
|
0:1
|
|
Rapid Ghidighici – Costuleni
|
|
1:2
|
|
Iskra-Stal – Sheriff
|
|
2:2
|
|
Nistru – Speranta
|
|
1:1
|
|
Tiraspol – Milsami
|
|
2:1
|
|
|
|
Round 16
|
8 November, Thursday
|
Dacia – Nistru
|
|
3:0
|
|
Speranta – Tiraspol
|
|
0:2
|
|
9 November, Friday
|
Costuleni – Zaria Balti
|
|
0:1
|
|
Milsami – Iskra-Stal
|
|
2:0
|
|
Sheriff – Zimbru
|
|
1:0
|
|
10 November, Saturday
|
Academia UTM – Rapid Ghidighici
|
|
5:0
|
|
|
|
Round 18
|
22 November, Thursday
|
Iskra-Stal – Rapid Ghidighici
|
|
0:1
|
|
Dacia – Speranta
|
|
1:0
|
|
Milsami – Zimbru
|
|
0:0
|
|
23 November, Friday
|
Costuleni – Tiraspol
|
|
1:1
|
|
Academia UTM – Nistru
|
|
6:0
|
|
Sheriff – Zaria Balti
|
|
3:0
|
|
|
|
Round 20
|
1 December, Saturday
|
Costuleni – Dacia
|
|
0:0
|
|
Zimbru – Zaria Balti
|
|
4:3
|
|
Iskra-Stal – Nistru
|
|
5:2
|
|
Sheriff – Tiraspol
|
|
2:0
|
|
2 December, Sunday
|
Milsami – Rapid Ghidighici
|
|
2:0
|
|
Academia UTM – Speranta
|
|
3:5
|
|
|
Round 21
|
1 March, Friday
|
Costuleni – Milsami
|
|
0:1
|
|
2 March, Saturday
|
Zaria Balti – Rapid Ghidighici
|
|
1:3
|
|
Speranta – Sheriff
|
|
0:2
|
|
Dacia – Academia UTM
|
|
1:1
|
|
Nistru – Zimbru
|
|
2:0
|
|
Tiraspol – Iskra-Stal
|
|
3:0
|
|
|
|
Round 22
|
8 March, Friday
|
Sheriff – Dacia
|
|
0:0
|
|
Iskra-Stal – Speranta
|
|
4:3
|
|
Zimbru – Tiraspol
|
|
0:1
|
|
9 March, Saturday
|
Rapid Ghidighici – Nistru
|
|
3:1
|
|
Academia UTM – Costuleni
|
|
1:1
|
|
Milsami – Zaria Balti
|
|
0:1
|
|
|
Round 23
|
14 March, Thursday
|
Sheriff – Speranta
|
|
2:1
|
|
Dacia – Nistru
|
|
2:0
|
|
Milsami – Zimbru
|
|
2:1
|
|
15 March, Friday
|
Rapid Ghidighici – Zaria Balti
|
|
1:0
|
|
Academia UTM – Iskra-Stal
|
|
0:2
|
|
Tiraspol – Costuleni
|
|
3:1
|
|
|
|
Round 24
|
29 March, Friday
|
Zimbru – Rapid Ghidighici
|
|
4:2
|
|
Speranta – Iskra-Stal
|
|
0:1
|
|
Zaria Balti – Academia UTM
|
|
0:3
|
|
30 March, Saturday
|
Costuleni – Milsami
|
|
1:2
|
|
Nistru – Tiraspol
|
|
0:3
|
|
Sheriff – Dacia
|
|
0:0
|
|
|
Round 25
|
5 April, Friday
|
Tiraspol – Sheriff
|
|
2:1
|
|
Dacia – Speranta
|
|
3:2
|
|
Milsami – Nistru
|
|
4:0
|
|
Academia UTM – Zimbru
|
|
0:1
|
|
6 April, Saturday
|
Rapid Ghidighici – Costuleni
|
|
0:0
|
|
Iskra-Stal – Zaria Balti
|
|
0:1
|
|
|
|
Round 26
|
11 April, Thursday
|
Sheriff – Milsami
|
|
1:2
|
|
Nistru – Rapid Ghidighici
|
|
0:2
|
|
Zimbru – Iskra-Stal
|
|
0:0
|
|
Dacia – Tiraspol
|
|
0:0
|
|
12 April, Friday
|
Costuleni – Academia UTM
|
|
2:2
|
|
14 April, Sunday
|
Speranta – Zaria Balti
|
|
3:1
|
|
|
Round 27
|
19 April, Friday
|
Iskra-Stal – Costuleni
|
|
0:3
|
|
20 April, Saturday
|
Zaria Balti – Zimbru
|
|
2:2
|
|
Rapid Ghidighici – Sheriff
|
|
0:2
|
|
Academia UTM – Nistru
|
|
5:1
|
|
Milsami – Dacia
|
|
1:0
|
|
Tiraspol – Speranta
|
|
5:0
|
|
|
|
Round 28
|
25 April, Thursday
|
Tiraspol – Milsami
|
|
2:0
|
|
Speranta – Zimbru
|
|
1:8
|
|
26 April, Friday
|
Costuleni – Zaria Balti
|
|
4:0
|
|
Dacia – Rapid Ghidighici
|
|
1:0
|
|
Nistru – Iskra-Stal
|
|
2:2
|
|
Sheriff – Academia UTM
|
|
1:1
|
|
|
Round 29
|
1 May, Wednesday
|
Academia UTM – Dacia
|
|
1:2
|
|
2 May, Thursday
|
Zaria Balti – Nistru
|
|
3:1
|
|
Rapid Ghidighici – Tiraspol
|
|
0:1
|
|
Milsami – Speranta
|
|
2:1
|
|
Zimbru – Costuleni
|
|
1:1
|
|
Iskra-Stal – Sheriff
|
|
0:3
|
|
|
|
Round 30
|
9 May, Thursday
|
Speranta – Costuleni
|
|
1:4
|
|
10 May, Friday
|
Milsami – Rapid Ghidighici
|
|
1:2
|
|
Dacia – Iskra-Stal
|
|
3:0
|
|
Nistru – Zimbru
|
|
0:3
|
|
Tiraspol – Academia UTM
|
|
1:1
|
|
Sheriff – Zaria Balti
|
|
3:0
|
|
|
Round 31
|
15 May, Wednesday
|
Iskra-Stal – Tiraspol
|
|
0:3
|
|
Zimbru – Sheriff
|
|
0:2
|
|
Rapid Ghidighici – Speranta
|
|
0:3
|
|
16 May, Thursday
|
Zaria Balti – Dacia
|
|
1:3
|
|
Costuleni – Nistru
|
|
2:0
|
|
Academia UTM – Milsami
|
|
2:1
|
|
|
|
Round 32
|
20 May, Monday
|
Rapid Ghidighici – Academia UTM
|
|
3:1
|
|
Speranta – Nistru
|
|
4:2
|
|
Milsami – Iskra-Stal
|
|
3:0
|
|
Dacia – Zimbru
|
|
0:0
|
|
Tiraspol – Zaria Balti
|
|
7:1
|
|
Sheriff – Costuleni
|
|
2:1
|
|
|
Round 33
|
30 May, Thursday
|
Nistru – Sheriff
|
|
1:2
|
|
Iskra-Stal – Rapid Ghidighici
|
|
0:3
|
|
Zimbru – Tiraspol
|
|
2:0
|
|
Academia UTM – Speranta
|
|
2:2
|
|
Costuleni – Dacia
|
|
2:1
|
|
Zaria Balti – Milsami
|
|
0:1
|
|
|